Zážitkový předporodní kurz

 

Individuálně nebo skupinové kurzy
Jednodenní kurz o porodu nebo si můžete objednat i cca 5h kurz Péče o miminko, který obsahuje i péči o miminko, kojení, šestinedělí a pak máte kompletní přípravu.

Kurzy jsou protknuty zážitkovými aktivitami, "alternativami" a reálnými možnostmi v českých porodnicích.  
A také mými praktickými zkušenostmi z terénu protože s těhotnými ženami pracuji denně a do různých porodnic  doprovázím své klientky mnoho let, znám tedy prostředí porodnic velmi dobře.

Předporodní přípravy dělám cca od roku 2006.  A za ty roky co se pohybuji v porodnickém prostředí vím, že dobrá předporodní příprava má fakt velký smysl.

 

Krásný podvečer Jitko, chtěla bych se s vámi podělit o náš porodní příběh plný lásky a silných emocí. Váš předporodní kurz nás krásně nasměřoval jak na to 🙂 A musím říct, že bez svého muže bych to rozhodně tak dobře nezvládla. Byl neuvěřitelně odolný a zvládl naprosto vše. Nezalekl se ničeho. A vymyslel tolik způsobů jak mi ulevit a podpořit mě, že jsem byla v nejlepších rukách.

Kateřina, 2019

 

Dobrý den paní Jitko! Chtěla jsem vám jenom říct, že dnes je to přesně týden, co se těšíme z našeho pokladu. Jsme pořád plni dojetí a vděčnosti a chceme vám poděkovat za vaše kurzy. Nakonec jsem rodila v Ostravě na Fifejdách a musím říct, že byli naprosto úžasní. Dělali vše co jsem chtěla a moc mě podpořili. Chválili mě za cvičení s aniballem, nahřívali mi hráz a i bazének jsem si užila. Moje známá řekla, že vypadám po porodu jako bych byla v lázních. No, a skoro jo... bazén, masáže a nakonec velké štěstí v náručí. Mějte se krásně,

J.+Š.+A., 2019

 

 

Jitko, moc děkujeme za přípravu. Opakovala jsem si jako mantru Tvoji větu - "Holky, porodit prostě umíte!"
Umíme. I v autě
....
A užily jsme si i bonding. Celou dobu v sanitce, při porodu placenty, při mém ošetření, tj. ještě asi 2 hodiny po převozu do porodnice jsem ji NEDALA Z RUKY - byli jsme vybaveni dekami, podchlazená nebyla. Sama se přisála. Ještě jednou moc děkujeme.

Jana+Honza+Olda+Liduška, 2010

Co na svých kurzech učím?

Ve své praxi při porodních doprovodech vidím, jak  je u porodu pro rodící ženu důležité umět pracovat s dechem, zvukem, pohybem, uvolněním, vizualizací, nacítěním se na svoje tělo a na miminko.

A pro jejího partnera je důležité umět ji v tomto podpořit, navést ji, pomoci ji "neztratit se".
Pro muže je také důležité když pochopí sílu podpůrných slov, doteku, masáží, ticha a klidu.

A velmi přínosné pro oba - ženu i muže je, když mají aspoň trochu znalost porodního procesu a jeho fází. A také jak to v jednotlivých porodnicích vypadá a rozdílnost postupů. O rozdílnosti postupů v porodnicích jsem v roce 2015 napsala článek, který je ale stále aktuální: https://jsemtehulka.cz/fascinujici-rozdily-v-porodnicich/


O mých zkušenostech si můžete přečíst zde.  

 

Milá Jitko,
nejprve bych Vám chtěla poděkovat za příjemně strávenou sobotu u Vás v Černošicích.  Kurz byl pro nás s mužem užitečný a velmi jsme si ho užili. Rozhodně ho budeme doporučovat. 
Chtěla bych vypíchnout několik bodů.
1) Kurz má promyšlený harmonogram a účastníci se dozví mnoho důležitých informací (některé věci pro nás byly nové). A ještě jste nám toho spoustu doplnila v mailech. SUPER!
2) Mému muži se nejvíce líbilo tvoření ve skupinkách. Je to skvělé pro sblížení a nechybí i legrace. Pro mě pasáž, kterou jsem si snažila vrýt do hlavy, bylo cvičení a dýchání - důvěřovat sobě, miminku i manželovi.
3) Kurz vedete optimisticky, pozitivně, s rozumem a nevelíte k žádnému odboji, toto velmi oceňuji. Zároveň nepodáváte věci černo-bíle, ale naopak velmi erudovaně. Měli jsme strach z alternativních názorů, se kterými se neztotožníme, ale to bylo zbytečné.
4)  Výběr filmů bezva! Bála jsem se, aby nás to spíš neutvrdilo v názoru, že porod je ženská záležitost. Opět jsem se bála zbytečně. Manželovi se filmy také líbily, a já třeba teď už vím, že manžela u porodu chci. :-)
Takže závěrem: Domnívám se, že svou práci děláte fakt dobře (a že je to pro Vás víc než práce) Děkujeme!
 
Petra, 2019


Obsah kurzu:

 • porodní péče v ČR a vaše možnosti v porodnicích
 • rozdíly a  praxe v konkrétních porodnicích podle Vašeho výběru - mám osobní zkušenosti ze všech pražských porodnic + některé středočeské porodnice
 • současné směry - ambulantní porod, hypnoporod, porod do vody, lotosový porod, porod bez bolesti ad.,
 • základní děje během porodu - fyzická, psychická i emoční rovina,
 • porodní přání/"plán",
 • začátek porodu, kdy odjet do porodnice, příjem k porodu,
 • zorientování se na porodním sále - praktické tipy pro muže,
 • I. doba porodní, kontrakce, úlevové masáže, práce s dechem, pozicemi, myslí, alternativní techniky zvládání "bolesti" atd.,
 • II.doba porodní, porodní polohy, pupečník, placenta,
 • důležitý poporodní čas pro matku, otce a dítě- bonding atd.,
 • nefyziologický porod  a jak i takovýto porod dobře opečovat,
 • pobyt v porodnici a odjezd domů a první dny doma, pediatr.

  Kurz je veden prožitkově, aby jste se nenudili (tzn. i muži ;))

Kurz nás moc bavil. Informace nám přišly podstatné a důležité, a podané zajímavým způsobem, propojené s příběhy ostatních párů. Možnost Vás přerušit a hned se zeptat, co nás k tomu napadá a cokoliv nevíme, je neocenitelná. Přinesl nám nové náměty, na co se ještě před porodem zaměřit, k čemu sehnat informace a co si v sobě či s partnerem ujasnit. Taky mi přinesl větší pocit ukotvení a sebedůvěry a krásně jsme se s partnerem rozněžnili, naladili na sebe a na stejnou vlnu. Tudíž doufám, že pojedeme na té samé naladěné vlně i celý porod :-).
Sedla jste nám zejména lidsky, souzněli jsme s názory, příklady a přístupy, tak nám u Vás bylo dobře. Efektivních "nalejváren" mnoho není, díky za ní.

A samotnou mne překvapilo, jak dokážu u vás tolik hodin udržet pozornost!  Intuice šla k vám, chtěli jsme moc váš kurz :-).

Anička, 2018

2024
sobota 10-cca 19.30h
ÚNOR: 10.2., přidán nový termín 24.2.
BŘEZEN: 10.3.
DUBEN: 6.4. poslední volné místo
KVĚTEN: 18.5. obsazeno
KVĚTEN: 19.5. (přidaný nový termín) 
ČERVEN: 15.6.
ČERVENEC: 13.7.
SRPEN: 24.8.

Kurzy probíhají 1-2x měsíčně, takže další bude v září atd., termíny postupně upřesním, můžete napsat předběžný zájem na daný měsíc

Čas:
10-19.30h s polední pauzou
Kde: Dulí centrum Holešovice, Osadní 324/12, Praha 7
Cena:  2900 Kč žena/ 3600 Kč pár (2600/3300 Kč pro ty, kdo již mají Manuál pro muže u porodu)

V ceně Manuál pro muže u porodu (nebo je z ceny kurzu odečten pokud už ho máte), další rozsáhlé materiály, které vám budou poslány na email.

Individuální předporodní příprava, která má téměř rozsah jednodenního předporodního kurzu
Pro 2 páry,
které se společně domluví: 4200,-Kč / pár, cca 5-6h.  
Pro 1 pár samostatně: 5400,- Kč, cca 5-6h. 
Obsahuje: kompletní bohaté materiály, které jsou obsahem skupinového kurzu a Manuál pro muže u porodu. 

Pro klienty, kteří chtějí jen doplnit informace, které mají např. z předchozího těhotenství, z jiných kurzů ap. o mé aktuální zkušenosti, kontakty, tipy a nechtějí absolvovat plnou předporodní přípravu je cena 1000,- Kč/h.

Těhotné ženy ke mně mohou chodit i na těhotenské cvičení nebo na těhotenské masáže či na speciální přípravu těla před porodem nebo potermínovou "vyvolávací " masáž. Informace najdete na mém webu jsemtehulka.cz
https://jsemtehulka.cz/aktuality/

 

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu.

Další reference

Kurz nás bavil a moc! Líbilo se mi, jak jste nás na začátku vtáhla do děje společnou aktivitou, hezky to přispělo k uvolnění atmosféry a myslím, že bylo hodně uklidňující vědět, že všichni sdílíme podobné obavy a mužský vs. ženský pohled byl skvělý tah :))). S partnerem se oba shodneme, že byl Váš kurz nejlepší těhotenskou investicí vůbec :). Zúčastnil se, protože mi chtěl udělat radost, ale byl velmi mile překvapen, jak se celá akce povedla a užil si to stejně dobře jako já.
Dozvěděli jsme se kvantum informací záživnou formou, všechno bylo perfektně strukturované, srozumitelně  a s citem vysvětlené. Filmové ukázky byly dojemné a strhující - těšíme se, až si uděláme hezký večer a pustíme si zbytek. Získali jsme (sebe)důvěru, rozpustila jste spoustu našich obav, strávili jsme krásné partnerské odpoledne - ještě cestou domů a celý další den jsme byli na obláčku, jak jste nás hezky naladila :))). Myslím, že jsme jediný pár v našem nejbližším okolí, který se na porod víc těší než že by se ho bál a to velkou měrou díky Vám! Většina našich přátel přistupuje k narození potomka pragmaticky, věcně a odevzdaně - “doktoři tady v Praze to přece zvládnou”. Vzala jsem si k srdci Vaší radu a s nikým svoje představy moc neřeším, ale nadšení z kurzu ráda sdílím - už jsem o Vás básnila několika kamarádkám a muž Vás doporučoval kolegyním v práci. 
Byl to skvělý zážitek, příjemné rodičovské soustředění.
Děkujeme a srdečně zdravíme.
Monika a Karel, 2018

 

Chci vám napsat, co vše nám přinesl váš kurz - zásadní je, jak díky předporodnímu kurzu v den porodu fungoval manžel  - z toho mám největší radost. Byl mi obrovskou oporou a de facto polovinu odmakal za mě, mi připadá :). Byl při mně jak při kontrakcích, kdy mi dělal masáž, to moc pomáhalo, anebo přikládal termofor, nebo jsem se o něj prostě jen opírala, tak mezi nimi, kdy mi dával napít, otíral čelo, dával obkládečky :). 
Manžel je typ, který nerad něco nastudovává, od receptů až po tenhle kurz, jedná raději intuitivně a přichází si na věci sám. Nicméně Váš kurz sám od sebe vychvaloval, už když jsme z něj jeli a pak i mezi svými kamarády.
 
Lída, Kuba a Sváťa

 

Pokud jde o Váš kurz, jsem moc ráda, že jsme mohli s partnerem přijít. Od té doby se zapojuje, má větší zájem, pochopil, že jeho úloha není jen stát a koukat nebo občas pohladit. Čas na kurzu krásně plynul a i když to vypadalo, že v podstatě si jen tak povídáme, dozvěděla a zapamatovala (!) jsem si víc než z nějaké přednášky nebo konference. Pro mě to byl skvěle a užitečně strávený čas. A především musím ocenit Vaše tipy a praktické zkušenosti a spoustu dalších postřehů, příběhů..). Tohle bychom si mohly říct i jen tak mezi děvčaty... Co bylo tedy ještě navíc úžasné, bylo zapojení partnerů - od práce ve skupině, přes nácvik masáží až k tomu, že jste je velmi jemně dovedla k tomu, jaká má být jejich role. Už jsem nahoře naznačila, co to udělalo s mým partnerem. Jakoby se v něm - a předpokládám i v ostatních tatíncích - probudil muž ochránce, podpora ženy a dítěte, prostě chlap. A to si myslím, že je jedna z nejdůležitějších věcí!

Ivana B., 2017

 

Jitko, moc Vám děkuji za zaslání dalších tipů. Jste opravdu poklad a jsem moc vděčná, že mohu díky Vám čerpat inspiraci a podporu. Nesmírně oceňuji Vaši práci a vnímavost, které jsem si již několikrát všimla a vždy mě zahřála u srdce a velmi podpořila. 
Přeji Vám ať máte stále energii dělat svou práci s takovou lehkostí, radostí, zaujetím, vnímavostí a otevřenou myslí. Jste opravdu požehnáním pro maminky, které jsou otevřené své vlastní cestě za rolí maminky.

Helena, 2019

 

 
Dobrý den Jitko,
Chtěla bych dodatečně poděkovat za kurz předporodní přípravy, který byl skvělý a mě i manželovi zodpověděl spoustu otázek a taky nás uklidnil. 
Na Vaše doporučení jsme kontaktovali v Krnově Šárku Janáčovou, jestli by nás doprovodila k porodu a vše dopadlo na jedničku. V neděli se nám narodila Amálka a byl to krásný zážitek a velkou roli v tom sehrála samozřejmě i Šárka. Doteď tomu skoro nemůžu uvěřit, že se nám splnil náš porodní sen do puntíku a přivedli jsme na svět nádhernou vílu.
Krnov je to nejlepší, pro co jsme se mohli rozhodnout. Vybavení, personál, přístup a možnosti jsou naprosto skvělé. Všichni na nás mají čas a osobní přístup. Jsou usměvaví a neustále nás chválí a povzbuzují. Nikdo se tady nemračí nebo nepoučuje. Manžel je se mnou celou dobu a sdílíme péči o miminko. Měl přístup naprosto všude, kam jsem šla já nebo miminko.
Ještě jednou díky a přeju hodně spokojených maminek.
Lucka, Jarda a Amálka, 2018

 

Milá Jitko,
ze srdce Ti děkuji za včerejší kurz. Až teď vidím, jak MOC jsme ho potřebovali. Jsem vděčná, že jsme mohli podrobně probrat všechny naše otazníky a velice mile mě překvapilo, jak se posunula porodní péče v nemocnicích.
Můj muž mi ještě v autě říkal, že má pocit, že bychom užili ještě jedno odpoledne (že vlastně byl kurz příliš krátký :-)).
Děláš to skvěle a je to velmi prospěšné! 

Martina, 2018

 

Dobrý den, Jitko,
porod dopadl moc hezky a úplně přirozeně, manžel mi byl obrovskou podporou a dokonce jsem neměla ani nástřih. Měli jsme skvělou porodní asistentku. Z porodu jsem odcházela s úsměvem. Děkuji vám za kurz, který mi pomohl v tom, abych věděla do čeho jdeme a především můj manžel díky tomu věděl, co má dělat 🙂 
Mějte se hezky a děkuju!

Žaneta, 2018
 
Dobrý den Jitko,
ještě jednou moc díky za kurz minulou neděli. Chtěla jsem Vám jen napsat, že jsem nakonec změnila rozhodnutí, zkusila se registrovat dodatečně ještě tedy do jiné, vstřícnější porodnice, a ono to vyšlo. A zkusila jsem se domluvit s porodní asistentkou, tak z toho mám celkově moc dobrý pocit. Takže díky!
A moje zpětná vazba ke kurzu: Zásadní pro mě byla informace, že ne všechny intervence nemocnice jsou dobré pro mě nebo pro miminko a že mám svobodnou volbu věci ovlivňovat podle vlastní intuice. Taky, že mám právo na svůj čas a že může porod být vlastně i hezkým zážitkem. Kurz mě moc bavil.
Mějte se krásně!

Jana V.

Dobrý den, Jitko,
s manželem jsme u Vás byli na předporodní přípravě a rádi bychom Vám za ni poděkovali. Vyhovoval nám časový formát i její obsah, dozvěděli jsme se, jak vlastně porod probíhá, a především - o co všechno se zajímat, o čem si spolu před porodem povídat a udělat si na to svůj názor. 
Já osobně hlavně oceňuji zaměření kurzu pro oba rodiče, nejen na nás ženy jako matky. Díky tomu mám pocit, že můj muž si byl jistější, cítil se zúčastněný, věděl, co od něj očekávám a při porodu mi byl opravdovou podporou - člověkem, který mi dělal fyzickou oporu při vlnách i vlídnou psychickou oporu, když mě jemně hladil po zádech, masíroval mi kříž, vnášel do mě klid, že je vše v pořádku, že jsme v tom spolu. 
Rodili jsme s mou nejlepší kamarádkou, která tam pracuje a porod vedla skvělá porodní asistentka. I díky jejímu citlivému vedení jsme porodili bez poranění a užili si bonding. 

Katka, Milan a Honzík, 2018

 

Dobrý den, Jitko,
díky moc za všechny zaslané materiály! A ještě jednou velké díky za celý kurz!
Kurz nás velmi bavil :-)  Jak už jsem říkala, mně osobně přinesl velké uklidnění a naladění se na porod samotný. To bylo pro mě největším darem, za který upřímně děkuji! Dále spoustu praktických tipů, za které jsem vděčná. Člověk se něco dočte, ale předání informací z reálné praxe má jinou váhu a hodnotu. Kurz moc hezky pomáhá "bourat" informace, které se šíři na sociálních sítích a v médiích. A také kombinace praktických tipů a uklidnění... :-) 
Díky a srdečně zdravím, 

Martina, 2019

 

Kurz pro páry - s manželem pro nás bylo důležité, že jsme toto mohli prožít společně. Filmy byly úžasné. Manžel se rozhodl, že by mi chtěl takový porod také dopřát . Celý kurz byl skvělý - líbilo se nám praktické nacvičování či ukázání možných poloh při porodu, masážních bodů, manipulace s kojencem, podrobné vysvětlení, jak porod v porodnici probíhá, co se při něm může použít, že nemusíme se všemi věcmi souhlasit, jaké jsou možné komplikace atd. atd. Bylo pro nás fajn slyšet, jak probíhá porod v různých porodnicích a že jsou mezi nimi rozdíly (a to ne jen ve smyslu vybavenosti, ale zvláště přístupu k rodičce a novorozenci). Toto jsme velmi ocenili, protože nám to ukázalo větší spektrum možností (kurzy pořádané v porodnicích samozřejmě říkají a připravují jen na to, co je u nich zvykem - jiné možnosti neukáží). Pro nás oba bylo zcela zásadní se dozvědět, že v první době porodní žena potřebuje velmi klidnou, láskyplnou, opečovávací atmosféru (podobnou jako při usínání), že v ní nemá přemýšlet, ale poddávat se. Jsem přesvědčená, že díky všemu, co jsme se dozvěděli v kurzech a o čem jsme pak společně přemýšleli, povídali si a připravovali se, byl pro nás porod našeho syna posilující skutečností, na kterou myslíme s velkou vděčností a kterou bychom rozhodně nechtěli vymazat z naší paměti...
Martina G., 2008

 
Kurz mi přinesl potvrzení toho, že je v pořádku, že se na porod těším. Dostala jsem hodně tipů na to, co a proč u porodu a po něm chtít/nechtít a proč, které rezonují s tím, jak jsem to intuitivně cítila. Bylo pro mě také přínosné kurz absolvovat s manželem, který se dle jeho slov, dověděl hodně nových věcí a na spoustu věcí si upravil náhled. Co konkrétně určitě využijeme? Hlavně porodní přání, která jste nám pomohla vyjasnit a masáže, které mi může manžel dělat u porodu.
Kurz je sice dlouhý, ale pro nás určitě lepší, než jet na kurz vícekrát po kratších úsecích. Obsahově byl celý zajímavý, takže bych ani nic neubírala, aby se rozsah zkrátil. Líbilo se mi, že byl kurz interaktivní, že jsme se zapojovali, hýbali a věci si zkoušeli.
Váš přístup je perfektní - po lidské i lektorské stránce.
Kurz velmi ráda doporučím dál. Už jsem jej doporučila kamarádce, která je těhotná a taky se chystá se přihlásit. 
Markéta, 2017

 

Moc děkuji za zaslání materiálů i za celý nedělní kurz! Byl nám oběma velmi užitečný, i manžel z něj měl moc dobrý pocit (nutno ale říci, že on chtěl na kurz dobrovolně, nemusela jsem ho nutit :-)).

Irena P., 2018

 

Dobrý den,
moc děkujeme za videa a všechny zaslané materiály. A také za bezvadný kurz. Ráda se ozvu i po porodu, ale v tuhle chvíli můžu určitě říci, že nás kurz hodně bavil - mě i přítele. Za sebe jsem si vyjasnila některé věci ohledně průběhu porodu, toho, co můžu očekávat od porodnice a jak mohu být aktivní sama. Jak se mi to povede zrealizovat přímo na místě, to uvidíme 🙂
Mluvíte zajímavě a poutavě, takže jsme bez problémů udrželi pozornost celou dobu, nebyla tam hluchá místa nebo si nevybavuju, že bych někde nedávala pozor. Naopak jsem předtím měla zkušenosti s několika hodinami v kurzu, kde byly informace více rozložené a docela mi dělalo potíže takto rozkouskované informace dávat dohromady. Takže intenzivnější kurz je pro mě osobně fajn.
Moc zdravím,

Jarmila, 2018

 

Kurz nás moc bavil. Už jsme část informací znali ze setkávání s naší dulou, a tak i když to byl informačně velmi nabitý den, neodjížděli jsme tak zahlcení, jako kdybychom to slyšeli poprvé. Zároveň bylo super znát Vaše konkrétní zážitky a zkušenosti z jednotlivých porodnic. Partner hodně ocenil Vaší pragmatičnost, a konkrétní a srozumitelné, jasně zadané "instrukce" pro něj. A taky přítomnost dalších mužů pro něj byla příjemná. Oba moc oceňujeme to, že jste plně odpovídala na otázky - nepadlo od Vás něco jako "na to nemáme čas" nebo "tohle nespadá do tématu kurzu" nebo "tohle si pak můžete dostudovat doma" - bylo skvělé, že jste na každou otázku reagovala, zodpověděla jí, a třeba okamžitě nějaké obavy rozvířila. Díky!

Lenka a Jarda, 2018

Dobrý den,
ráda bych Vám za sebe  i partnera ještě jednou poděkovala a to i za zaslané materiály. Váš kurz předčil naše očekávání. Mám za sebou několik různých kurzů (v rámci své profese) a asi z žádného jsem neměla tak dobrý pocit - plně využitý čas, příjemné prostředí i atmosféra, celá řada nových informací a věřím, že toho hodně využijeme i při našem porodu. Beru jako velký přínos i to, že jsem si u Vás plně uvědomila, že se porod opravdu blíží, z čeho konkrétně mám obavy, které jsem si doposud nepřipouštěla a dostala tak možnost, něco s nimi udělat.
Kurz mě bavil a jsem ráda, že jsme se rozhodli navštívit zrovna ten Váš :-) 
Velmi nám i vyhovovalo, že šlo o jeden den, který byl naprosto smysluplně a příjemně strávený.
Pokusím se napsat později, jak se nám vydařil porod a co z informací a podnětů od Vás jsme využili, ale už teď můžu říci, že Váš kurz bych doporučila všem nastávajícím rodičům.

Šárka K., 2019

 

Dobrý den Jitko, 
 ještě jednou děkujeme za Váš předporodní kurz, Vaši přítomnost u porodu a vůbec, za to, že jsme po celou dobu věděli, ze se na Vás můžeme obrátit s jakoukoli prosbou. 
Co se týká kurzu, určitě s Vámi souhlasím, že je velmi dobré, aby se ho páry zúčastnily. Zvláště, když mám zkušenosti z prvního porodu, na který jsem se vůbec nepřipravil a dodnes jsou chvíle, kdy toho velmi lituji.
Délka kurzu byla naprosto v pohodě. Čas utekl velmi rychle. 
Videa ve mně zanechala pocit, ze to prostě musí jít, že se nemůže opakovat to, co jsme zažili při prvním porodu.
Nácviky a ukázky poloh byla super aktivita, u které jsem pochopil, že porod nemusí být vleže na zádech. Ujistilo mě to, že je potřeba naslouchat ženě, jejím potřebám a ne rutině personálu. 
Příběhy a povídáni ve mně vzbudily pozitivní myšlení a touhu poznat náš příběh.
A můj celkový pocit po kurzu? Radost z toho, ze si moje žena našla právě Vás, že budete naším průvodcem, že díky Vám děláme spoustu věcí, které by měly ulehčit příchod miminka na svět.
A co bylo nejdůležitější?
Začal jsem se na porod těšit, začal jsem důvěřovat mé ženě i sobě, že to zvládnem. 
Pocity po porodu? Jsem šťastný. 
Vaše přítomnost mi umožnila zahodit všechny strachy a mohl jsem vnímat svoji ženu.
Mohu říct, že jsem byl u porodu. Ne jen fyzicky, ale i psychicky, vnímal jsem její kontrakce, tu její sílu a sílu miminka. Umožnila jste nám porod, který jsme potřebovali, abychom se vyrovnali s první zkušeností.
Jsem si jist, ze díky Vám jsme nyní sebevědoměší, jistější a šťastnější rodiče. 
Jsem rád, že jste nás odhadla a  doporučila nám i Petru Galiovou. Byly jste obě skvělé.  
No a teď si užíváme Rozálku a těšíme se, až ji jednou budeme vyprávět, jak přišla na tenhle svět.
Jitko, děláte to skvěle.
Marek, 2017

 
Dobrý den Jitko, 
dávám vědět s lehkým zpožděním, nicméně s krásnou zprávou, že se nám narodila dcera Elsa.
Rozjelo se vše velice rychle a během dvou hodin byla Elsa v mé náruči. Manžel byl úžasný a velmi mě podpořil a pomohl mi zachovat chladnou hlavu. Myslím, že velmi díky Vám! Poranění mám minimální a celkově se od prvního dne cítím velmi dobře.
Tamara, 2018

 

Ačkoliv jste s námi u tohoto porodu nebyla, vnímám Vás prostě jako "naši" dulu a chtěla jsem s Vámi i tento porod sdílet. Patří Vám veliký dík za vše, co jste mi předala při všech našich setkáních, která byla velmi obohacující. Cítila jsem se velmi dobře připravená (velmi jsem na sále ocenila korejskou akupresuru, skvěle fungovala) a to mi dodalo mnoho síly a jistoty ve chvílích, kdy jsem to nejvíce potřebovala.  Děláte úžasnou práci pro nás maminky... Děkuji Vám za vše a jsem ráda, že jsme se potkaly/i (i můj muž je rád :))

S vděčností
Pavla, 2009

 

Feedback ke kurzu: Určitě bych ho doporučila všem, informace z něj člověku tak nějak zůstanou. Moc se mi líbí vaše rozpětí od alternativního přístupu k medicínskému a to, že z mého pohledu přinášíte ty nejaktuálnější “kontaktní a alternativní” informace, ale srážíte je naprosto obyčejnými poznámkami a stojíte nohama na zemi. Ono když potom ženská blázní s několikadenním miminem, tak si spíš vzpomenu na poznámku, že je hlavní, abych se z toho nezbláznila. A když je potřeba, nemám si dělat výčitky s dudlíkem, než na knihu o tom, že je nejdůležitější, aby dítě dostalo co nejvíc dotyku:))  Skvěle je také to, jak celé téma zpřístupňujete mužům. Prostě člověk z vás cítí, že to téma máte odžité a procítěné a několikrát jsem vám chtěla i z porodnice volat:))

Maruška D., 2018

 

Dobrý den,
ráda bych Vám za sebe  i partnera ještě jednou poděkovala a to i za zaslané materiály. Váš kurz předčil naše očekávání. Mám za sebou několik různých kurzů (v rámci své profese) a asi z žádného jsem neměla tak dobrý pocit - plně využitý čas, příjemné prostředí i atmosféra, celá řada nových informací a věřím, že toho hodně využijeme i při našem porodu. Beru jako velký přínos i to, že jsem si u Vás plně uvědomila, že se porod opravdu blíží, z čeho konkrétně mám obavy, které jsem si doposud nepřipouštěla a dostala tak možnost, něco s nimi udělat.
Kurz mě bavil a jsem ráda, že jsme se rozhodli navštívit zrovna ten Váš :-) Neměnila bych vůbec nic a jak píšete k času, nám naopak vyhovovalo, že šlo právě o jedno odpoledne, které bylo naprosto smysluplně a příjemně strávené.
Pokusím se napsat později, jak se nám vydařil porod a co z informací a podnětů od Vás jsme využili, ale už teď můžu říci, že Váš kurz bych doporučila všem nastávajícím rodičům.

Šárka K., 2019

 

Kurz nám přinesl především ORIENTACI v situacích kolem porodu a za tu jsem nesmírně vděčná. Pocit, že i když by se náhodou děly neočekávané nebo krizové věci, vše může mít laskavý “happy end” a dobré řešení pro všechny.
Jasné, intenzivní, k věci, nohama na zemi a přesto s kouzlem porodního zázraku...

Srdečně Barbora, 2018

 

Dobry den, Jitko, chtela jsem Vam jeste jednou moc podekovat za Vas kurz, ktery byl uzasny, a o kterem dokonce Kuba moc hezky vypravi “chlapskemu osazenstvu” party, ktere je ochotno ho poslouchat 😅. Zaroven i dekuju za doporuceni pani Konigsmarkove, od ktere prave jedu (a od ktere Vas mam moc pozdravovat!), a ktera potvrdila vase zjisteni, ze uz je miminko opravdu v ukazkove poloze hlavičkou, tak se na ten porod snad zacinam i tesit diky Vam ☺️…

Lenka a Kuba, 2022