e-Manuál k porodu pro české muže

Informace v něm obsažené mohou využít i další doprovodné osoby - kamarádka, maminka rodící ženy, dula, různí terapeuti...

Startujeme  1. června na Den dětí 🙂 

Pro každého, kdo se předběžně přihlásí do 31. května, platí startovací cena 390,- Kč

 

Moc děkujeme za partnerskou přípravu. Bylo to perfektní. Manžela to dostalo do fajn rodičovské pohody. Úplně ho dojala Vaše slova o bondingu. Takže teď dělá referáty jak správně porodit 🙂
Marta V., maminka 1 holčičky

PRVNÍ ČESKÝ MANUÁL PRO MUŽE U PORODU

A díky němu budete vědět kudy kam.
Pomůže Vám, abyste se neztratili.
 

Budete vědět nejen co na sebe, ale hlavně,
že rozdíly v postupech v porodnicích jsou veliké.

Ale úplně nejdůležitější je,
že budete vědět, jak své ženě pomoci.

Budete vědět co dělat,
kdyby nastaly nějaké komplikace.

Porod Vašeho dítěte
bude společným prožitkem

A vědomě si užijete přivítání
se svým čerstvě narozeným dítětem.

Co se v Manuálu dozvíte

Být či nebýt

Dozvíte se, jak to vlastně s těma chlapama u porodu je.

Jak zůstat u porodu v klidu

Dám Vám tipy, jak na to.

Stihnu ženu včas odvézt?

Toto je častá obava mužů. Porodit se dá leckde - doma, v autě, na parkovišti, na benzince, na přijmu. Informace v Manuálu Vás uklidní 🙂

Budu u porodu k něčemu?

Budete!

Komunikace s personálem

I v tom Vám poradím. I jak popř. zvládnout nějaké komplikace.

Co a jak po porodu

Nejen na porodním sále, ale i na oddělení na šestinedělí a při návratu domů.
V prvé řadě vám chci moc za vše poděkovat. Přestože jste s námi nebyla přímo u porodu, hrozně moc jste nás podpořila a pomohla nám, za to vám budu navždy vděčná 🙂 Také vám chci poděkovat za veškeré informace, které jste nám poskytla, a díky kterým mohl náš porod být takový, jaký jsme si přáli. A nejen porod. Vaše upozornění, ohledně toho, že si máme promyslet, co s placentou, se nám také velmi hodilo. A samotný porod byl naprosto úžasný! Čekala jsem, že vyleze hlavička, a poté zbytek, ale ona ne... Elenka musela hezky najednou :D. Manžel si jí tedy radostně chytil a hned mi jí předal. Vše co šlo a měli jsme v porodním plánu dodrželi, případně se ptali na souhlas. Opravdu skvělý personál a jsem ráda, že jsme na vás ohledně výběru porodnice dali.
Míša P., maminka 1 holčičky
Pořád mi bylo do smíchu, pohoda. Poslala jsem sms dule, bylo 4.30 a ta mi obratem volala zpátky, aby zjistila jaká je situace. S ní jako s „přítelem na telefonu“ jsem zvládla dalších 15 minut porodu. To už jsem si teda dokulila balon do koupelny, ale pořád jsem se cítila dobře. Asi ve tři čtvrtě na pět jsme se s dulou domluvily, že to už fakt vypadá na porod, obě se vypravíme a sejdeme se v porodnici. Jako na zavolanou přišel manžel kouknout, co se děje, předala jsem mu telefon, aby mi zavolal sanitku na odvoz (dula mi doporučila sanitku, kdyby náhodou...), sám měl tedy raději zůstat doma s dcerou. Já si v klidu dál prodýchávala kontrakce v domnění, že máme pořád ještě nějakou tu hodinku čas. Během hovoru se záchrankou mi praskla voda a vše nabralo nečekané obrátky. Stihla jsem jen houknout na manžela, ať jde chytat dítě, byla jsem na čtyřech a na změnu polohy neměla sílu ani čas. A tak se nám narodil zdravý synek, jenom s asistencí tatínka a paní z dispečinku záchranky na telefonu.
Anička A., maminka holčičky a chlapečka
Na porod vzpomínám jako na nesmírně silný zážitek. Mimo jiné jsem znovu zjistila, jak úžasného mám chlapa a vím, že pro nás oba je tohle moment, ke kterému se budeme vracet a který nám možná v budoucnu pomůže leccos překonat. Michal mi později říkal, že je strašně vděčný, že jsme Tě tam měli - jednak proto, jak jsi nám pomohla projít si porodem, jednak proto, že díky Tobě se vůbec odhodlal zapojit a prožít si to takovým způsobem. K porodu by asi šel tak jako tak, ale zřejmě by stál zdrženlivě někde v rohu a nechal pracovat zdravotníky, pokud by předtím nebyl u Tebe na kurzu nebo jsi mu přímo u porodu nedala impuls, co všechno může.
Gábina B., maminka 1 holčičky

Ukázka kapitoly z knihy

Manuál jsem vytvořila na základě mých dlouholetých zkušeností z praxe.
Přes 14 let doprovázím jako dula k porodům a většinou doprovázím celé páry. A za ty roky už jsem viděla hodně situací a slyšela mnoho příběhů.
Každý rok navíc připravím k porodu mnoho párů a můj cíl je, aby byl porod pro nově vznikající rodinu krásný zážitek. A vím, že to je možné 🙂 

Jitka Čejková
Autorka Prvního českého manuálu pro muže u porodu

 

Obsah prvního českého Manuálu pro muže u porodu

1. Být či nebýt
2. Kde aneb porodní turistika
3. Sám nebo s někým
4. Poradny
5. Předporodní kurzy, porodní přání
6. Průzkum terénu
7. Příjem
8. Porodnici nestíháme. Otec jako porodník.
9. Porodní pokoj

10. Pomůcky ženy
11. Během porodu
12. Narození dítěte - rodinný bodyguard
13. Placenta
14. Komunikace s personálem
15. Hurá je po porodu. Opravdu hurá?
16. Oddělení šestinedělí - proč bude žena pryč tak dlouho?
17. Domů ... A doma

Ano byl to krásný porod 🙂 A nemůžu vždy jinak než vzpomenout Vás, a jen chválit a chválit a chválit, v duchu děkovat vesmíru, že jsme se setkali. Tím jsem prostě chtěla říct, že jsme moc šťastní a velký podíl na tom máte Vy. Takže ještě jednou obrovské DÍKY, práce kterou děláte, má opravdu velký smysl.
Jana, Petr, Péťa

PROČ Manuál pro české muže vznikl?

Muže u porodu považuji za velmi důležité a potřebné. Často vnímám u porodu krásné partnerské pouto, které mezi rodící ženou a mužem je. A to se snažím jemně podporovat.

Samozřejmě jsou i ženy, které chtějí být u porodu samy (a není to špatně), ale těch je menšina.

Z praxe vím, že je zapotřebí, aby byl muž dobře připravený, naladěný a "něco věděl".

Jeho role není, to u porodu jen přetrpět, ale aktivně a přitom nenápadně se porodního procesu zúčastnit a být své ženě oporou.

Často se u nás role muže u porodu podceňuje a mnohdy jim ani na předporodních kurzech nejsou dány dobré informace a praktické tipy. 

Doufám, že Manuál pro české muže u porodu přispěje k tomu, aby si muž po porodu mohl říct:

Bylo to krásný.

Věděl jsem, co mám dělat.

Jsem rád, že jsem tam byl.

Zatím vydržte. První český Manuál pro muže u porodu bude ke koupi od 1. června, přesně na Den dětí :).

Na Den dětí, 1. června napíšu všem předběžným zájemcům, kdy bude e-Manuál k dispozici.
P.S. Pokud ale už potřebujete důležité informace dříve, napište a domluvíme se jinak.

Kontakt:

Jitka Čejková
klokanci@seznam.cz
775 35 42 15